Stowarzyszenie Technologia w Spódnicy objęła patronatem akcję DZIECKO NA UNIWERSYTECIE

Podaruj stypendium i zobacz, co dzieje się za drzwiami Uniwersytetu Dzieci!

Trwa ogólnopolska kampania Dziecko na uniwersytecie. W akcję bardzo mocno angażują się środowiska naukowe i biznesowe. Wybitni wykładowcy największych polskich uczelni jednogłośnie zachęcają do wsparcia Funduszu stypendialnego na Uniwersytecie Dzieci. Każdy może podarować stypendium, a w zamian otrzyma zaproszenie na fascynujący Turniej wiedzy dla małych i dużych. .

Niestety oboje z mężem straciliśmy źródło dochodu. Z uwagi na niepełnosprawność jednego z synów i terapie córki nie możemy podjąć każdej pracy, stąd te przejściowe – mamy nadzieję-kłopoty. Oczywiście nie muszę dodawać, że dzieci bardzo cenią zajęcia, które oferują tak różnorodną wiedzę podaną w interesujący sposób – pisze we wniosku Agnieszka, mama trójki dzieci. To tylko fragment jednej spośród setek opisanych historii. Ich autorom – rodzicom, pomimo sytuacji w jakiej się znaleźli, zależy na dobrej edukacji dzieci. Każde dziecko powinno mieć prawo do rozwijania swoich pasji, a status materialny rodziny nie powinien być przeszkodą na drodze do dobrej edukacji.

 

Dlatego w kampanię bardzo mocno zaangażowało się środowisko naukowców, którzy na co dzień współpracują z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Są to wybitni wykładowcy największych polskich uczelni, a jednocześnie zaangażowani pedagodzy, którzy co sobota stykają się z entuzjazmem kilku i kilkunastoletnich studentów Uniwersytecie Dzieci. Wykładowcy Uniwersytetu Dzieci często powtarzają, że radość i satysfakcja z nauczania dzieci jest nieporównywalna z niczym. Żaden dorosły nie jest w stanie z takim entuzjazmem obserwować doświadczeń, angażować się w ćwiczenie czy analizować faktów. Uśmiechy na twarzach dzieci są największą nagrodą i pochwałą. W kampanię włączyli się prof. Janusz Walo, dr Anna Pacześniak, dr Olga Kromuszczyńska, dr hab. Tomasz Sulej, dr Filip Granek, dr Magdalena Rowińska-Żyrek oraz wielu innych naukowców.

 

Nie tylko naukowcy, również świat biznesu – w tym Piotr Wilam i Marek Kapturkiewicz- założyciele Onetu i członkowie Rady Fundacji – zachęcają do wsparcia Funduszu stypendialnego i przekazania darowizny w kwocie 150 zł na ten cel. Ci biznesmeni i jednocześnie społecznicy uważają, że dostęp do nowoczesnej edukacji wpływa na dalszy rozwój i życie dzieci, a nauka jest największą wartością w życiu człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby każde dziecko, bez względu na status materialny rodziny, z której pochodzi, mogło korzystać z fascynujących zajęć na Uniwersytecie Dzieci.

 

Każdy wspierający otrzyma od Fundacji 4-osobowe zaproszenie na Turniej wiedzy dla małych i dużych. Dla uczestników Turnieju przygotowane zostaną ciekawe eksperymenty i zagadki naukowe, opracowane przez wybitnych naukowców i ekspertów współpracujących z Fundacją. Udział w wydarzeniu to niecodzienna okazja, by poczuć jak niezwykła jest nauka przez zabawę!

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie:

www.dzieckonauniwersytecie.pl

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest założycielem pierwszego i największego obecnie uniwersytetu dziecięcego w Polsce. Od 2007 r. we współpracy z uczelniami wyższymi zapraszamy dzieci na wykłady i warsztaty, które pomagają im odkryć i zrozumieć świat.

 

 Uniwersytet Dzieci działa w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. W ciągu jednego roku akademickiego bierze w nim udział 8500 studentów, około 500 naukowców i specjalistów oraz liczni wolontariusze.

 

 Fundacja prowadzi również portal dla nauczycieli www.scenariuszelekcji.edu.pl, z którego bezpłatnie można pobrać nowatorskie scenariusze lekcji wypracowane na Uniwersytecie Dzieci we współpracy z naukowcami.

Kontakt dla mediów:

Beata Bartoszewicz

beata.bartoszewicz@ud.edu.pl

+48 536 889 622