Ewa Piłat
Global Chief Information Security Officer
Ewa Piłat
Jaguar Land Rover

Z wykształcenia matematyk i informatyk. Absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Studentka MBA, University of London.

Z technologią i bezpieczeństwem związana od ponad dwudziestu lat. Obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii, pełniąc globalna funkcje Chief Information Security Officera w Jaguar Land Rover (JLR).  Odpowiada za szeroko rozumiane cyber-bezpieczeństwo firmy wspierające działalność biznesową. Swoje wcześniejsze doświadczenia zdobywała zarządzając zespołami bezpieczeństwa w sektorze telekomunikacyjnych,  finansowym i mediach. Karierę zawodową rozpoczęła od pozycji inżyniera i projektanta infrastruktury sieciowej.

Jest współtwórczynią i Członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Technologia w spódnicy”, gdzie promuje różnorodność w środowisku technologicznym. W szczególności interesuje ją  wczesna edukacja dzieci w zakresie technologii oraz wsparcie młodych, uzdolnionych kobiet.

Prywatnie – szczęśliwa matka, rozwijająca swoje zainteresowania. Pasjonatka podróży i poszerzania wiedzy na temat innych kultur. Lubi aktywnie spędzać wolny czas.