jacek-figula-1
Chief Commercial Officer
Jacek Figuła
Billon Group

Jacek Figuła dołączył do bardzo innowacyjnego i odważnego zespołu Billon Group jako strateg i szef sprzedaży. Firma pracuje nad zrewolucjonizowaniem systemów płatności i rozpowszechnieniem, działającej w Polsce gotówki elektronicznej.

Wcześniej w Cisco Systems budował i realizował strategię sprzedaży usług, w tym wsparcia i konsultingu inżynierskiego w Polsce i krajach Europy Środkowej. Stworzył kilkunastoosobowy zespół oparty na zaufaniu i wzajemnym wsparciu co pozwoliło osiągać dwucyfrowy wzrost sprzedaży przez ostatnie trzy lata. W UPC Polska budował od początku dział sprzedaży i  rozwiązań dla sektora biznesowego.

Przez poprzednie dziesięć lat związany z firmą Nortel Networks, gdzie kierował różnymi  działami sprzedaży firmy, w tym jako dyrektor generalny odpowiedzialny za całą działalność polskiego oddziału  korporacji. Przez rok prowadził projekt tworzenia systemu hurtowni danych  dla operatora komórkowego w firmie Digital Equipment Corporation. Karierę zawodową zaczynał jako kierownik projektów budowy sieci komórkowych w Siemens-ZWUT.

Absolwent Francusko-Polskiej Wyższej Szkoły Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych. Posiada również tytuł MBA londyńskiej szkoły Thames Valley University i polskiej Polish Open University. Aktywnie brał udział w powstawaniu i rozwoju trzech firm ‘od  pomysłu do znaczącej skali’ jako inwestor i doradca zarządów. Współpracuje z Fundacją osób niepełnosprawnych w Stróżach jako doradca z zakresu nowych technologii.

Mieszka w Warszawie z żoną i trójką dzieci.
Profil na LinkedIn: https://pl.linkedin.com/in/jfigula