Magdalena Jończak_small
Członek Zarządu ds. Strategii i Transformacji
Magdalena Jończak
UPC Polska

Doświadczenie:
W moim ponad 24 letnim doświadczeniu zawodowym łączę biznes z konsultingiem i technologią. Aktualnie odpowiadam za obszar Strategii i Transformacji w UPC Polska i zasiadam w radzie nadzorczej jednego z funduszy VC. Jestem również pomysłodawczynią i właścicielką rozwiązania wspierającego kluczowe procesy biznesowe detalistów opartego o algorytmy sztucznej inteligencji o nazwie AI Retail Growth Suite rozwijanego przez firmę Synerise. Wcześniej między innymi przez ponad 14 lat w Deloitte, gdzie jako członek zarządu i partner zarządzałam działem doradztwa strategicznego dla branży dóbr konsumenckich i przemysłowych. Jestem również mentorem w kilku programach rozwojowych i akceleracyjnych dla spółek technologicznych oraz organizacjach wspierających kobiety w biznesie.

Zainteresowania zawodowe:
Jestem ekspertem w budowaniu strategii wzrostu, tworzeniu i zarządzaniu wartością firm, w transformacji cyfrowej biznesu oraz w procesach fuzji i przejęć. Moimi klientami były zarówno duże międzynarodowe korporacje jak i mniejsze, także rodzinne firmy oraz fundusze Private Equity dla których budowałam i wdrażałam strategie dla spółek portfelowych. Zrealizowałam łącznie ponad 100 projektów strategicznych i wdrożeniowych w Polsce, Europie oraz Ameryce Północnej dostarczających skumulowaną wartość korzyści przekraczającą pół miliarda dolarów. Jestem również współautorką koncepcji i polskiego wydania książki o przywództwie zbiorowym warunkującym sukces strategiczny organizacji o nazwie „As One”.

Zainteresowania pozazawodowe:
Od ponad 30 lat jako sternik z radością żegluję po morzach i oceanach, kiedy tylko nadarzy się taka sposobność. Odkąd pamiętam inwestuję w zdrowy i aktywny styl życia, uwielbiam kreatywne gotowanie oparte o roślinne składniki. Jestem też psychologiem i certyfikowanym coachem. Praca z ludźmi w tej roli jest dla mnie bardzo budująca i ważna. A najbardziej prywatnie jako Mama towarzyszę w odkrywaniu świata pewnej bardzo rezolutnej pięciolatce.

Jakim jestem Mentorem:
Jestem mentorem przede wszystkim uważnym i w stu procentach zaangażowanym w trakcie spotkań. Lubię otwarcie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, także swoimi trudnościami i błędami, jeśli może z tego płynąć dobra lekcja czy wnioski dla mentee. Lubię proste i konkretne komunikaty.