mdryjanski
IT Transformation and Strategic Relationships Lead
Marek Dryjański
Citi

Marek Dryjański jest odpowiedzialny za strategiczne projekty IT w Citibank Handlowy. Do jego głównych zadań należy wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak chmura obliczeniowa, AI, ML, Big Data, analityka danych itd.

Aktywnie uczestniczy w tworzeniu strategii rozwoju IT w ramach współpracy z jednostkami biznesowymi Citi Handlowy, Departamentem R&D oraz zespołami i specjalistami Citi na całym świecie.

Marek Dryjański ukończył 5-letnie studia inżyniersko-magisterskie na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej, ze specjalnością Telekomunikacja. Ukończył liczne kursy specjalistyczne oraz menadżerskie programy rozwojowe.

Marek Dryjański jest związany z Citi od ponad 26 lat, gdzie przeszedł ścieżkę kariery w różnych obszarach IT. Początkowo pełnił funkcje specjalistyczne w ramach oddziału Citi w Polsce, a następnie rozwijał się jako menadżer w ramach struktur regionalnych, a na końcu globalnych. Posiada doświadczenie z różnych obszarów IT, począwszy od wsparcia dla aplikacji z sektora finansowego, poprzez zarządzanie platformami, kierowanie projektami, integracje systemów, produkty middleware, aż po operacje i zarządzanie usługami IT.

Marek Dryjański ma ogromne doświadczenie w budowaniu zespołów, zarówno lokalnie, jak również w globalnym i wielokulturowym środowisku. Od kilku lat jest aktywnie zaangażowany w programy mentoringowe, wspierające budowanie równych szans dla kobiet.