monika-nowak-TwS
Vice-President CTIO
Monika Nowak-Toporowicz
UPC

Monika Nowak-Toporowicz od 18 lat związana z branżą nowych technologii w Polsce i na świecie. Manager, żona, matka wariatka (kolejność przypadkowa☺), której energii dodaje codziennie wiara w ludzi.
Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zarządzaniu w obszarach rozwoju, dostarczania i utrzymania usług, a także zarządzania projektami i programami w strategicznych obszarach organizacji.

W pierwszych latach kariery związana z branżą bankową lub okołobankową w obszarze zarządzania sieciami oraz bezpieczeństwem. W kolejnych latach odpowiedzialna za wdrażanie nowych wiązań oraz utrzymanie usług IP, VoIP, DTV i innymi dla klientów B2B i B2C w UPC Polska. Obecnie odpowiedzialna za zarządzanie programami i projektami w obszarze sieci dostępowej w strukturach europejskich Liberty Global (właściciel UPC Polska), zarządza międzynarodowym zespołem i realizacją projektów w 12 krajach w ramach działania spółki. Niezależnie od czasu i miejsca nieustannie wierzy, że każdy z nas chce się rozwijać i misją managera jest mu w tym pomagać.

Od kilku lat aktywnie działa w stowarzyszeniu Technologia w Spódnicy, uznając, że prawdziwej wartości jako ludzie nabieramy wtedy kiedy zaczynamy się dzielić tym co udało nam się zgromadzić. Stowarzyszenie  ma na celu promowanie  różnorodność w środowisku technologicznym. Uważa, że różnorodność wpływa korzystanie na efektywność organizacji i nas samych. Działania podejmowane w stowarzyszeniu  wspierają ambitne, uzdolnione i wartościowe kobiety w osiąganiu sukcesów na polu zawodowym i prywatnym.

W ramach pasji z wielką radością spędza czas z dziećmi, które ją absolutnie fascynują, uwielbia patrzeć, jak się zmieniają, rozwijają. Od dzieci nauczyła się radości z każdej chwili, wyrozumiałości i tego, że szansę czasem trzeba dać kilka razy. Wierzy że połączenie funkcji matki i managerki działa pozytywnie na jedną jak i na drugą!

W wolnych chwilach jeździ na nartach, nurkuje,  wędrujemy po górach, spotyka się z przyjaciółmi. Ważne aby być aktywnym i mieć wokół siebie ludzi którym się ufa.