pawel-wujec
Dyrektor segmentu Internet, Agora S.A.
Paweł Wujec

Od 2012 roku dyrektor segmentu Internet Agory – odpowiada za biznesy internetowe Spółki.

Projekty internetowe realizuje od 2001 roku. Jest jednym z twórców portalu Gazeta.pl, w którym najpierw odpowiadał za redakcję i marketing, a w latach 2008-2011 był szefem Gazeta.pl. Jest także współtwórcą wielu innych serwisów internetowych Agory – m.in. wortali tematycznych takich, jak eDziecko czy Plotek, platformy blogowej Blox.pl, wortali ogłoszeniowych GazetaPraca.pl i Komunikaty.pl.

Przewodniczy Radzie Nadzorczej spółki AdTaily. oferującej nowoczesne rozwiązania reklamowe, i jest członkiem Rady Nadzorczej profesjonalnej sieci społecznej Goldenline.

Wcześniej był szefem promocji nakładu „Gazety Wyborczej”, zastępca kierownika działu gospodarczego „Wyborczej” oraz dziennikarzem. Pisał m.in. o prywatyzacji i o giełdzie.

Urodził się w 1971 roku. Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz program Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois. Studiował też informatykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW.

Pasjonat sportu, założył i współprowadził blog Supergigant.pl – przez kilka lat najpopularniejszy blog sportowy w Polsce. Przez 9 lat publikował „Fruwając pod koszem” – kultowy felieton w „Gazecie Wyborczej” poświęcony koszykarskiej lidze NBA.