Dawid_Pawlowski
Global Head of Software Engineering
Dawid Pawłowski
Carlsberg Group

Dawid w życiu i zarządzaniu zespołami kieruje się filozofią pozytywności, lateralnym myśleniem i ogromną pasją. Obecnie Global Head of Development w grupie IPF Digital (skandynawski startup FinTech zakupiony przez grupę IPF z UK, działający w 8 krajach m.in. Europa, Meksyk, Australia). Jest członkiem Rady Programowej CIONET Polska. Absolwent Szkoły Coachów Akademii SET®, coach certyfikowany przez GrupaSET.

Przed rozpoczęciem pracy w grupie IPF Digital, zajmował stanowisko Chief Digital Officer w PLL LOT oraz był członkiem Komitetu Strategicznego IT w STAR Alliance. Wcześniej pracował w międzynarodowych korporacjach (Orange, KPMG, Abbott, Johnson & Johnson, Avon). Ponad 5 lat spędził w firmach farmaceutycznych o wysokich standardach etycznych. Pasjonują go innowacyjne rozwiązania informatyczne (digital, eCommerce, BI, mobile, blockchain, fintech, rozwiązania w chmurze) i cyfrowe technologie mające bezpośredni wpływ na biznes oraz wyniki organizacji.

Dawida w jednym zdaniu można określić “Ready to Lead. Ready to Follow. Never Quit.” zgodnie z filozofią Navy Seals. Pierwszy rusza w nieznane dzięki temu, że nie ma problemu z działaniem poza strefą własnego komfortu. W programie mentoringu zachęca mentee do przebywania poza strefą komfortu i stosowaniem nieszablonowych rozwiązań do realizacji założonego celu.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Akademii im. L. Koźmińskiego i Warsaw Information Technology. Prelegent, panelista i speaker na konferencjach biznesowych i IT. Autor artykułów o nowoczesnych technologiach i trendach IT w miesięczniku ITWIZ. Członek czterech rad nadzorczych. Podróżnik, fan motocykli, żeglarz morski, wielbiciel sportów zimowych i ekstremalnych, harcmistrz ZHP oraz kolekcjoner książek. Szczęśliwe żonaty.