sstankiewicz
Global Head of Middleware Engineering
Sebastian Stankiewicz
Citi

Global Middleware IT Head – Citi

Sebastian związany jest z branżą IT od 23 lat (jako manager od 17 lat). Pracę zaczynał jako Web Master, Project Manager, Administrator Aplikacji, Administrator Baz Danych Oracle, Regionalny Manager Zespołu DBA (1200+ baz), a obecnie jest szefem globalnego zespołu wspierającego usługi Middleware (Webhosting/Messaging/API Gateways). Praca obecnego zespołu odbywa się w trybie 24/7 (follow-the-sun) z czterech kontynentów. W swojej pracy jest skoncentrowany na dostarczaniu stabilnych i jakościowych usług IT, a w razie potrzeby re-organizacji formy pracy danej funkcji/usługi (najlepiej w kierunku ‘agile’).

Sebastian jest wyznawcą twierdzenia, że: ‘pasja determinuje jakość’. Praca w aktywnym i tak rozległym środowisku wymaga dużego zaangażowania. Zaangażowanie buduje się poprzez partnerstwo i dbanie o to, aby każdy z pracowników czuł, że ma istotny wkład w pracę zespołu i zwyczajnie po ludzku lubił swoje zadania. Z tego względu Sebastian dużą uwagę przykłada do relacji z ludźmi, jasnej komunikacji oraz rozwoju pracowników. Jest zwolennikiem wychodzenia ze ‘strefy komfortu’.

Sebastian aktywnie wspiera działania edukacyjne z zakresu IT dla studentów uczelni prowadząc sam spotkania i proponując tematy warsztatów dla studentów. Aktywnie uczestniczy również w programach rozwojowych dla absolwentów uczelni trafiających do pracy na staże/programy do IT w banku.

W ramach poszerzania ‘strefy komfortu’ poza obszar IT, w czasie studiów i krótko po, Sebastian pracował jako dziennikarz redakcji muzycznej Programu III Polskiego Radia. Ta ‘przygoda z radiem’ poza udziałem w nietuzinkowych wyzwaniach rozwinęła umiejętności z zakresu prezentacji, komunikacji oraz budowania relacji.

Sebastian ukończył  Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej oraz studia podyplomowe z Zarządzania Mediami na Akademii Leona Koźmińskiego. W wolnych chwilach Sebastian gra na pianinie, gitarze klasycznej oraz skrzypcach… oraz podejmuje kolejne wyzwania.